Балатон (Пшениця Озима)

М’яка пшениця «Балатон» розроблена австрійськими селекціонерами, але добре пристосована до умов України. Середньорослий і ранньостиглий сорти вирощуються за технологією високої інтенсивності в зоні полісся, степу й лісостепу. Озима пшениця «Балатон» має високу зимостійкість — 8 балів і посухостійкість — 9 балів. Ці показники доведені під час проведення державних сортовипробувань. Також встановлений високий потенціал врожайності, що складає близько 90–120 ц/га.

Показники якості

Висота рослини складає 60–80 см. Озимій пшениці «Балатон» притаманна висока стійкість до вилягання, осипання та борошнистої роси. Також у рослини спостерігається добра опірність до таких хвороб, як бура іржа та фузаріоз. Серед характеристик варто зазначити:

  • маса 1000 зернин — 40–45 г.
  • вміст білку — 12,5%;
  • вміст клейковини — 27%;
  • число падіння — 305.

Унаслідок добрих хлібопекарських властивостей озима пшениця «Балатон» віднесена до цінних сортів.

Рекомендації до посівної

Норма висіву для озимої пшениці «Балатон» складає 3,8–4 млн зернин/га. Оптимальний термін для посіву — від 15 до 25 вересня. Вирощувати озиму пшеницю «Балатон» бажано на ґрунті, де раніше культивувалися соя, ріпак, гречиха. Але для сорту є й небажані рослини-попередники. Зокрема не рекомендовано вирощувати пшеницю після соняшника або кукурудзи.

Щоб здобути велику врожайність «Балатон», потрібно вносити добрива або підкормки із вмістом:

  • азоту (200 кг/га);
  • фосфору (100 або 200 кг/га);
  • калію (100–120 кг/га).

Варто дотримуватися термінів. Якщо ви вносите добриво вперше, на мерзлоталому ґрунті, використовуйте дозу, що складає 30% від повної норми азоту. Коли рослина виходить у трубку, настає час вносити другу підкормку, яка потребує 50% від норми. Варто зазначити, що вона має велике значення для формування врожаю. Нарешті остання підгодівля відбувається на стадії колосіння аж до наливу зерна. Для цього використовується сечовина або карбамідна аміачна суміш із вмістом азоту 20%.

Якщо маєте намір купити насіння озимої пшениці «Балатон», скористайтеся нашими пропозиціями. Посадковий матеріал, що представлений в каталозі, характеризується високою якістю. Також ми пропонуємо купити озиму пшеницю «Балатон» за ціною, яка доступна майже всім фермерським господарствам. Телефонуйте нам, і ми разом обговоримо всі умови доставки.