Пшениця дворучка «Маттус» – середньостиглий сорт із високими показниками врожайності. Підходить для вирощування озимих або більш ранніх, ярих сходів. Головна мета посіву культури – отримання високоякісного зерна. Колосіння починається рано, вегетаційний період триває 250–270 днів. Висота рослини середня, вихід урожаю з насінин – 85–100 ц/га.

Цiна: Уточнюйте у менеджера
Є в наявностi

Пшениця дворучка «Леннокс» – альтернативний сорт середньостиглої вегетації, призначений для осінньо-весняного посіву. Підходить для вирощування у регіонах, де буває багато опадів та висока вологість. Найкращі для посіву – зони Полісся та лісостепу. Дає зерно високої якості. Відноситься до середньоранніх, сильних. За походженням – лютесценс.

Цiна: Уточнюйте у менеджера
Є в наявностi

Пшениця дворучка «Зимоярка» – середньостиглий, зимостійкий сорт, рекомендований для висівання у зоні лісостепу, також добре росте на поліссі та в степових регіонах України. Найкраще підходить для весняного або підзимнього посіву. Має специфічну вимогу – висів досить пізній, але в оптимальний для озимої пшениці термін. Краще не сіяти насіння зарано, інакше це призведе до переростання та подальшого вимерзання сходів.

Цiна: Уточнюйте у менеджера
Є в наявностi

Пшениця дворучка – унікальний сорт, створений селекціонерами з метою отримання якіснішого зерна, стійкого до будь-яких природних, зовнішніх впливів та хвороб. Він легко адаптується, дає гарний ріст і розвиток, незалежно від часу висівання у ґрунт. Для цього можна обрати весну або осінь. Таке насіння називають ще факультативним, ярим, зимуючим або перехідним.

Усі сорти, що відносяться до категорії пшениці дворучки, поділяють на різновиди в залежності від вимог до температури зростання, глибини посіву, типу розвитку, тривалості онтогенезу. Вони бувають ярими, озимими та зимуючими. Перший тип найкраще росте й дає урожай, якщо його посіяти навесні. Озимий сорт же, навпаки, сприймає цей сезон як стресову умову. Він лише росте, але розвиватися й давати насіння не буде.

Пшениця дворучка

Особливості вирощування

Перед висадкою рослин варто уточнити, які культури раніше росли в цьому ґрунті. Корені у пшениці дворучки слабкі, тому спочатку земля потребує обробки й підготовки для покращення фітосанітарного стану. Найкращі попередники для пшениці дворучки – сорти, які прибирають рано. Після них на полі менше поширюються хвороби й ростуть бур’яни, знижується кількість шкідників. Середовище в цілому більш прийнятне для висадки.

Для сівби пшениці дворучки найкраще підходять поля після:

 • багаторічних та однорічних трав;
 • кукурудзи, вирощуваної для зеленого корму чи силосу;
 • картоплі – як середньостиглої, так і ранньої;
 • ріпаку;
 • гречки.

Підходить для засівання пшениці також ґрунт після вівса. Ця культура має стійкі до гнилі корені й відрізняється високою якістю поживних залишків. Після озимої повторне засівання можливе не раніше, ніж через два роки. На той час в землі майже не залишиться шкідників.

Які добрива використовувати

Для нормального зростання й розвитку озимих сортів на полі має бути якомога більше поживних речовин. Це треба враховувати перед тим, як купити пшеницю дворучку. Велике значення має й реакція ґрунтового середовища. Оптимальний показник pH – 6,5–7. Перш ніж встановити потрібну норму добрив, враховують:

 • яка культура раніше росла на цьому місці;
 • який склад має ґрунт та скільки у ньому поживних речовин;
 • наскільки багатий врожай потрібен.

Ефективна норма для пшениці дворучки – 20–30 т/гектар. Якомога більше калію та фосфору потрібно рослинам, аби вони стали витривалими до низьких температур, хвороб і вилягання. Ці речовини підвищують якість зерен. Повну норму добрив вносять під основну обробку.

Найкращий для врожайності – азот. Його треба вносити за 3–4 рази. Восени для бідного ґрунту або там, де зростали стерньові культури, кількість азоту зменшують. Перше підживлення найкраще зробити прикореневим, друге – перед тим, як рослини виходять у трубку, третє – між стадіями колосіння та наливання зерна.

Пшениця дворучка: особливості й характеристики

Підготовка ґрунту має за мету забезпечити необхідні показники:

 • щільність;
 • структуру;
 • аерацію.

Також її проводять, аби в цілому покращити стан ґрунту. Треба зберегти в ньому якомога більше вологи, запобігти зростанню великої кількості бур’янів. Якщо мета – отримати великий урожай, тоді травити азотом краще не дуже пізно. Його використання підвищує якість зерна, збільшує його форму, сприяє яровизації.

Планування й здійснення обробки залежать від того, які саме агрегати й сільськогосподарські машини є в наявності на господарстві. Багато залежить від клімату й культур, які раніше зростали на місці, куди збираються сіяти пшеницю. Якщо це непарові рослини, тоді застосовують безвідвальний спосіб за допомогою комбінованих машин. Глибина – від 8 до 12 см.

Якщо проводиться передпосівна підготовка, тоді у культиваторів повинні бути агрегати з боронами чи котками. Посівний шар має містити частини близько 1–3 мм у діаметрі. Висота гребенів від борони чи культиватора може відрізнятися не більше ніж на 2 см.

Догляд за посівами передбачає підживлення добривами на основі азоту. Час від часу треба травити шкідників, позбавлятися бур’янів, проводити профілактику та лікування хвороб. Скошувати врожай треба на стадії молочно-воскової стиглості. Далі зерно підсушують до рівня вологості 20%.

Ціна пшениці дворучки залежить від об’ємів купівлі. Компанія Biligrain пропонує лише найякісніше насіння, яке відрізняється високими показниками стійкості та чудовими властивостями для отримання якісного борошна.