Пшениця «Атлон» є продуктом європейських оригінаторів, але добре пристосувалася до умов України. Сорт рекомендований до вирощування в лісостепових та степових регіонах, а також у поліссі. В України зареєстрований в 2018 році.

Цiна: вiд 11700 грн/т
Є в наявностi

Пшениця «Астарта» належить до вітчизняних сортів. Оригінатором продукту є інститут фізіології рослини й генетики НАН України. «Астрата» є м’якою озимою пшеницею, що належить до лютесценсів. До реєстру сортів України вона була внесена у 2014 році.

Цiна: вiд 10500 грн/т
Є в наявностi

Середньопізня пшениця сорту «РЖТ Реформ» належить до озимої групи, створений французькою компанією RAGT. Сорт має великий попит у аграріїв Західної та Центральної Європи, де зафіксована його найвища врожайність.

Цiна: вiд 12200 грн/т
Є в наявностi

Озима пшениця сорту «Ребелл» створена французькою компанією RAGT методом міжсортової гібридизації. В Україні в Державний реєстр сорт був занесений у 2017 році і культивується донині. Рекомендовані регіони для вирощування сорту:

Степ;
Лісостеп;
Полісся.

Озима пшениця «Ребелл» ...

Цiна: вiд 11700 грн/т
Є в наявностi

«Фелікс» (різновид Lutescens) — ультраранній сорт, у якого налив та дозрівання зерна відбуваються в короткі терміни, дозволяючи максимально ефективно використовувати весняну вологу до настання посушливих умов.

Зимостійкість хороша. Висота рослин — 62-65 см. ...

Цiна: вiд 11000 грн/т
Є в наявностi

«Катаріна» (різновид Lutescens) — ранньостиглий напівкарликовий сорт з перевагою основної продукції над побічною. Має швидкі темпи росту при проростанні та при весняному відновленні вегетації, забезпечує відмінні результати в посушливих умовах.

Висота рослин — ...

Цiна: вiд 11000 грн/т
Є в наявностi

Озима пшениця — це однорічна сільськогосподарська культура, яка поширена по всьому світу. Вона використовується для виготовлення борошна, з якого потім випікають хліб, роблять кондитерські вироби, макарони та інші продукти харчування. Також із зерна роблять крупу, корм для тварин і птиці. Його використовують при виготовленні горілки, пива та віскі. Зерно містить багато цінних мікро- та макроелементів, необхідних людині для нормальної життєдіяльності. Посів насіння озимої пшениці проводять у вересні-жовтні (залежить від регіону та погодних умов). Урожай збирають на наступний рік. Сходи мають здатність фізіологічного спокою й загартування, завдяки чому витримують низькі температури в зимовий період. Озимая пшеница Переваги озимих:

 • вищий потенціал урожаю;
 • ранній період дозрівання;
 • повноцінне використання продуктивної зимової вологи.

Навесні вони швидко розвиваються та дають урожай набагато раніше, ніж яра пшениця.

Історія поширення та сорти пшениці

Вважається, що ця злакова культура з’явилася на території Південно-Західної Азії. Обробляти її люди почали у V-VI тисячоліттях до нашої ери. Потім вона поширилася по всій Азії й потрапила до Африки та Європи. Далі її перевезли до Південної й Північної Америки, а у XVIII столітті пшеницю почали вирощувати по всій земній кулі. Озима пшениця поділяється на 2 види: м’яка та тверда. Зі свого боку, м’яка поділяється на 6 класів якості, які входять у 3 групи:

 • з першого по третій, група A. Використовуються для приготування хліба, хлібобулочних і кондитерських виробів. Мають високий вміст білка та клейковини;
 • четвертий і п’ятий класи, група B. Середній вміст білка та клейковини;
 • шостий клас, група C. Вважається фуражним.

Останній використовують для годівлі тварин.

Особливості посіву

Насамперед проводиться підготовка насіння. Його обробляють протруйниками, мікродобривами, стимуляторами росту, які захищають насіння від збудників грибкових хвороб і стимулюють його проростання. Строки посіву визначають в залежності від регіону та погодних умов. В Україні зазвичай висівають озимі в кінці вересня — на початку жовтня. На розвиток та схожість впливає глибина загортання насіння, яка залежить від складу ґрунту і його особливостей. Зазвичай вона становить 3 см. Більш глибоке загортання може знизити швидкість проростання, а мале — призвести до пересихання коренів або їх підмерзання в зимовий час. В залежності від особливостей сорту норми висіву можуть становити від 2,5 до 5,5 млн схожих насінин на га, що у ваговій нормі сягає від 160 до 250 кг/га, але цей показник залежить від багатьох факторів:

 1. Попередника.
 2. Рельєфу.
 3. Строків посіву.
 4. Зволоження ґрунту.
 5. Вмісту поживних речовин та ін.

Внесення добрив

Щоб підвищити якість врожаю та обсяги виробництва, озиму пшеницю рекомендується підживлювати. Добриво вносять перед посівом, при посіві та в підживлення. На формування однієї тони зерна озима пшениця використовує з ґрунту приблизно 35 кілограмів азоту, 24 кілограми калію та 11 кг фосфору. Основне добриво вносять перед посівом та при посіві, а азотні добрива, в залежності від їх форми та вмісту азоту, використовуються в підживлення частками. Пшеница Озимая

Збір врожаю та його зберігання

Зрозуміти, коли зерно готове до збирання, можна за фізіологічними показниками. Стиглість зерна має дві фази:

 1. Воскова. При ній ендосперм нагадує віск. Фаза триває близько 6 днів, суха речовина в насінні повністю припиняє ріст.
 2. Повна. Ендосперм ущільнюється та твердне. Фаза триває 5 днів.

Дозрівання відбувається тоді, коли в зерні припиняються білковий синтез та ферментація. Після цього воно готове до нового циклу зростання. Збирання зерна зазвичай проводять в середині-кінці липня. Озиму пшеницю сучасні аграрії в більшості випадків збирають прямим комбайнуванням. Після збирання його очищають, висушують та зберігають у спеціальних зерносховищах, які перед тим дезінфікують від хвороб і фумігують від шкідників. Приміщення повинне бути сухим, з гарною вентиляцією. Рекомендована температура зберігання — +5–8 градусів, вологість — не більше ніж 70%. Якість насіння потрібно постійно контролювати, щоб не допустити його псування.

Де замовити насіння

Якщо вам потрібен якісний посівний матеріал, то звертайтеся до компанії Biligrain. Ми — єдина компанія в Україні, яка має власні потужності для розмноження насіння. З нашою допомогою ви зможете отримати високі врожаї, підвищити рентабельність виробництва та рівень доходів. Усе зерно зберігається у відповідних умовах, воно проходить суворий контроль та оброблення, яке захищає його від гниття чи різних захворювань. Якщо вам потрібні професійні консультації, то просто зателефонуйте до нас. Наші фахівці допоможуть вам підібрати підхоже насіння, розкажуть про правила його висаджування та збору, порекомендують комплексні добрива тощо.