Пшениця «КВС Шірокко» – ярого типу розвитку, рекомендована для вирощування в зоні українського Лісостепу, Полісся, Степу. Рослина сорту має коротке стебло не більше 90–95 см. Відноситься до середньоранньої групи стиглості. Дає солом’яно-жовтий або білий колос циліндричної форми. Колос має середні довжину й щільність, добре помітні ості й помірний восковий наліт на стеблі й листях.

Цiна: Уточнюйте у менеджера
Є в наявностi

Яра пшениця набуває все більшої популярності, особливо у роки із суворими морозними зимами, наслідком яких може бути тотальне вимерзання посівів, або їх суттєве зрідження. Культура поступається за зерновою продуктивністю озимій, але, як правило, переважає останню за хлібопекарською якістю зерна і борошна.

Вона має короткий вегетаційний період (приблизно 90 діб) і характеризується високою холодостійкістю, завдяки чому відносно легко витримує повернення ранньою весною як низьких позитивних, так і негативних температур (до -8°С). Вирощування ярої пшениці пов’язане із деякими агротехнічними особливостями, які слід враховувати не лише новачкам, але й досвідченим аграріям, адже порушення вимог агротехніки має наслідком зниження врожайності.

Яра пшениця

Важливі особливості

Насіння ярої пшениці проростає при температурі +1 °С. Слід мати на увазі, що рослина, на відміну від озимої, слабо кущиться, і в перший тиждень після появи сходів коренева система ярої пшениці розвивається повільно і активізується за оптимального температурного режиму при 10–12 °С. Саме за таких умов формується потужна коренева система і проходить активне кущення. Однак, з підвищенням температури та збільшенням світлого періоду доби темпи розвитку ярої пшениці сповільнюються.

Отже, задля отримання високого врожаю зерна ярої пшениці посів варто планувати на максимально ранні і стислі терміни посіву. Водночас напередодні сівби слідкуйте за кліматичними прогнозами.

Ще однією проблемою, із якою можна зіткнутися в процесі вирощування ярої пшениці, є підвищена потреба у доступній вологі. Її дефіцит негативно позначиться як на розвитку кореневої системи, так і на врожаї зерна. Особливо потреба у вологі проявляється у критичні фази розвитку, коли пшениця входить у трубку. Критичними щодо забезпечення вологою є також фази колосіння й наливу зерна.

Яра пшениця вибаглива до ґрунтів. Найвищі врожаї культура дає на багатих органікою ґрунтах, особливо чорноземах. Культура добре відгукується як на органічні, так і на мінеральні добрива.

Яра пшениця проявляє також високу потребу в мікроелементах і мікродобривах, особливо в таких мінералах як мідь і марганець. Культура негативно реагує на підвищену і високу кислотність ґрунту. Оптимальні значення pН лежать у межах нейтральних позначок 6–7.

Як проходить сівба

Якщо ви робите посів в оптимальні строки, у якісно підготовлений ґрунт, норма висіву насіння має становити 4-5 млн схожих насінин на 1 га. У разі запізнення норма висіву може бути підвищеною на 0,5 млн насінин на 1 га. Оптимальна глибина посіву ярої пшениці має бути в межах 3 – 4 см, а при дефіциті вологи у ґрунті глибину можна підвищити, аби насіння потрапило у вологий шар ґрунту.

Норма висіву також залежить від сорту, його спроможності до кущіння. На насіннєвому ринку України можливо придбати посівний матеріал таких районованих сортів ярої пшениці як:

 • «Гранус»;
 • «Алатус»;
 • «Аншлаг»;
 • «Героїня»;
 • «Божена»;
 • «Дігана»;
 • «Венера»;
 • «Барвиста»;
 • «Гваделуп» та інші.

Для кожного сорту рекомендується індивідуальна сортова технологія вирощування, яка враховує сортові особливості розвитку рослин, терміни посіву і норми висіву.

Важливим чинником отримання високих урожаїв зерна ярої пшениці є стійкість до хвороб, посухи та інших несприятливих факторів середовища вирощування. Не варто без зайвої потреби збільшувати норму висіву. Це не призводить до підвищення врожайності. При завищенні оптимальної норми висіву рослини формують малопродуктивний колос зі зниженою масою насінин. Необґрунтоване підвищення норми приведе лише до зайвої витрати посівного матеріалу. Наслідком завищення може бути вилягання рослин, підвищена чутливість до захворювань.

Якщо ви з якихось причин не маєте детальних рекомендацій щодо особливостей сортової агротехніки, користуйтеся загальноприйнятими рекомендаціями.

Важливим чинником є якість насіннєвого матеріалу і його базові характеристики, такі як схожість насіння і енергія проростання.

 

Яра пшениця

Як доглядати

Внесення добрив є неодмінною умовою отримання високих врожаїв ярої пшениці. Аби забезпечити внесення оптимальних доз мінеральних добрив, слід враховувати винос із ґрунту елементів мінерального живлення 1 тонною зерна:

 • азот – 35–45 кг;
 • фосфор – 8–12 кг;
 • калій – 17–27 кг.

Внесення добрив є запорукою високої якості урожаю зерна. При дотриманні рекомендацій щодо оптимального мінерального живлення рослин є можливість отримати зерно ярої пшениці з високим вмістом білка, від якого в першу чергу залежать характеристики хлібопекарської якості.

У процесі вегетації рослини ярої пшениці важливо забезпечити своєчасний захист від шкідників, до яких належать:

 • клоп-черепашка;
 • хлібна жужелиця;
 • злакова попелиця;
 • пшеничний тріпс;
 • шведська муха та багато інших.

Серед хвороб, до яких яра пшениця є чутливою, зазначимо різновиди сажки та іржі, септоріоз, борошнисту росу, кореневу гниль. Хімічний захист рослин у разі потреби здійснюється у відповідності до рекомендацій фахівців. Необґрунтоване застосування хімічних засобів захисту на посівах ярої пшениці, як і будь якої іншої культури, є недопустимим.

При захисті ярої пшениці від хвороб і шкідників важливо використовувати такі агротехнічні прийоми, як своєчасне лущення стерні, знищення падалиці, бур’янів.

Відомості для покупців

Якщо вас зацікавили перспективи вирощування ярої пшениці, пропонуємо купити насіння у нас. Серед переваг компанії Biligrain є те, що наша команда впродовж тривалого часу працює на ринку насіння і встигла заробити відмінну репутацію.

У своїй діяльності ми використовуємо інноваційні технології для отримання бездоганно якісного посівного матеріалу. Ціну на яру пшеницю уточнюйте в менеджерів. Вони також нададуть вам консультації стосовно особливостей вирощування конкретного сорту серед тих, що ми пропонуємо вам придбати. Високу якість насіння і його найкращі посівні характеристики ми гарантуємо.