Соя «ОАЦ Страйв» – ранньостиглий сорт, створений у Канаді методом міжсортової гібридизації. Рекомендований для вирощування в зоні лісостепу України. Рослини добре адаптовані до широкого діапазону умов вирощування і стабільно дають середні-високі урожаї ...

Цiна: Уточнюйте у менеджера
Є в наявностi

Головна цінність сої полягає в тому, що до її складу входить багато протеїну. Вона є одним із небагатьох рослинних продуктів, що здатні повністю замінити м’ясо. Саме ця культура використовується для його штучного виготовлення, адже здобування білка з неї є дешевшим у порівнянні з тваринними джерелами. Насіння сої є посівним матеріалом, що має великий попит серед фермерських господарств. Адже продукти, до основи яких вона входить, купують прихильники рослинної їжі, а їх стає дедалі більше.

Загальна інформація про сою

Поживні та корисні властивості рослини, широкий напрямок застосування є переконливими аргументами для того, щоби купити насіння сої та вирощувати її у своєму господарстві. До її складу входять:

 • білки (до 45%);
 • лецитин;
 • жири (до 25%);
 • вітаміни та інші корисні елементи.

Окрім того, що культура є замінником м’яса, вона вживається й самостійно. З неї виготовляються різноманітні консерви, які можна використовувати як окремий гарнір або комбінувати з іншими. Вона є основою для круп або борошна, входить до складу соєвого молока або сурогатної кави. Соя використовується в сільському господарстві для годування тварин. Рослина знайшла застосування не лише в харчовій промисловості, але і в інших галузях. Наприклад, її макуха є якісною сировиною для виготовлення біологічного палива. Насіння сої

Як вирощування сої впливає на ґрунт

Варто знати, що насіння сої є корисним і необхідним для будь-якого фермерського господарства, яке працює з зерновими або овочевими культурами. Адже її вирощування має багато позитивних наслідків, зокрема:

 1. Оптимізує склад азоту у ґрунті. Ця особливість дає змогу зменшити витрати на добрива. Відбувається це завдяки унікальній можливості сої засвоювати азот з атмосфери. Його об’єм, що потрапляє до ґрунту, складає приблизно 100 кг/га. Цього вистачає не лише сої, але й іншим рослинам.
 2. Покращує якість ґрунту. Під час вегетації сої — від пророщення її насіння до збору врожаю — накопичується багато залишків корисних елементів. Окрім азоту, що був зазначений у попередньому пункті, до них належать кальцій, фосфор, калій тощо.
 3. Покращує повітряно-водний обмін у ґрунті. Це відбувається завдяки особливості стрижневої кореневої системи. Під час вегетації сої поліпшується структура ґрунту. Це сприяє розвитку не лише сої, але й рослин, що засіватимуться після неї.

Ще одним важливим чинником, через який варто купити насіння сої, є те, що рослина є гарним попередником у сівозміні для наступних культур, що відбивається на фітосанітарному стані ґрунту. Якщо ви займаєтеся монокультурами, сою можна вирощувати на тій самій ділянці 2 або 3 роки поспіль.

Особливості взрощування культури

Перш ніж купити насіння сої, необхідно вивчити біологічні особливості культури. Мінімальна температура проростання — 7-8 °C, достатня — 12-14 °C, оптимальна — 15-20 °C. Сходи витримують короткочасні заморозки до −2-3 °C. Оптимальна середньодобова температура в період вегетації — 18-25 °C. За температури 10-13 °С достигання затримується. Особливості взрощування сої Для формування репродуктивних органів середньодобова температура 17-18 °C є сприятливою, а 21-23 °C — оптимальною. Для цвітіння мінімальна становить 16-18 °C, сприятлива — 19-21 °С, оптимальна — 22-25 °C. Для формування бобів і насіння 13-14 °C — мінімальна, 17-18 °С — сприятлива, 20-23 °C — оптимальна. Для достигання 8-9 °C — мінімальна, 13-16 °С — сприятлива, 18-20 °C — оптимальна. Соя належить до середньостійких до посухи рослин, при проростанні насіння соя поглинає 130-160% вологи від своєї маси. Найбільше вологи рослинам потрібно під час цвітіння та росту бобів. Нестача води призведе до опадання бутонів квіток плодів, зменшення маси насінин і врожаю. Соя належить до культур короткого дня та дуже чутлива до зміни тривалості освітлення. Вирощування її в північних районах зумовлює збільшення фаз розвитку рослин і зниження продуктивності. На півдні, де світловий день коротший, соя розвивається швидше, що спричиняє скорочення вегетаційного періоду. Найкращими ґрунтами є чорноземи, темно-сірі та каштанові. Непридатні для неї солонуваті важкі та дуже легкі, кислі й заболочені ґрунти. Соя пригнічується на ґрунтах з pH нижче за 5,5.

Як придбати якісне насіння сої

Звернувшись до нашої компанії, ви можете купити посівний матеріал, що відповідає вимогам ДСТУ. Наш каталог постійно розширюється. У ньому ви знайдете багато сортів, серед яких:

 1. «Асука». Сорт має високу і стабільну врожайність, є стійким до вилягання та склеротинії. Висівається на всіх типах ґрунтів.
 2. «СГ КЕА». Насіння сої цього сорту варто купити, тому що його боби є надзвичайно продуктивними, вміщують багато протеїну, тому мають великий попит у харчовій промисловості. Як і в попередньому прикладі, рослина є стійкою до вилягання й інших стресових умов, що можуть утворюватися під час вирощування.
 3. «Аріса». Насіння нового сорту сої зі стабільною врожайністю. Воно є стійким до посухи й вилягання, може засіватися на будь-якому ґрунті.
 4. «Кардифф». Сорт, який є стійким до стресових умов, вилягання, осипання. У ньому спостерігається високий вміст жиру та протеїну.

Фахівці насіннєвого заводу Biligrain дбають про кожен продукт. У розробках і виробництві ми використовуємо сучасні технології й обладнання. Контролюємо всі процеси, що завершуються фасуванням продукту та його відправленням у продаж. У разі потреби проводимо доробку. На підставі цього ми гарантуємо високу якість. Вартість насіння сої потрібно уточнити в менеджера, а доставка здійснюється по всій Україні. Якісне насіння сої

Корисні поради

Відповідно до кліматичних умов України, період вегетації сої складає від 90 до 135 днів. Якщо ви віддасте перевагу насінню ранніх сортів, не варто розраховувати на високу врожайність. Але їхня перевага полягає в тому, що ви можете раніше звільнити поле, ніж з тими, які визрівають пізніше. Середні сорти відзначаються високою врожайністю й багатим вмістом протеїну. Але, щоб сформувати білок, потрібно ретельно дотримуватися режиму підживлення. У вирощуванні сої переважає американська селекція (США, Канада). Але нині серед фермерів має попит і продукція українських селекціонерів. Перш ніж купити насіння сої, важливо визначитися з кліматичними особливостями вашого регіону. Найбільш сприятливими для вирощування цієї культури є умови західних, центральних або північних областей України. Якщо ви плануєте купити насіння сої для вирощування на півдні або сході країни, варто вибирати сорти, що мають добру стійкість до посухи.