Генетично здорове насіння ячменю — гарантія доброго врожаю зернової культури з унікальним вмістом вітамінів та мінеральних речовин.

Зернова культура ячмінь входить до переліку найстаріших у світі злакових рослин. Знайденим у Китаї зразкам ячмінних пагонів, що були вирощені людиною, не менше п’яти тисяч років. Впродовж багатьох століть борошно та крупи з зерен ячменю належали до основних харчових продуктів у країнах Азії, Палестині, Єгипті, Сирії, Стародавньої Греції та Римської імперії.

Унікальний склад ячмінного зерна

Ячмінь належить до однорічних трав’янистих культур. Стебло рослини може досягати 135 см у висоту. В одноквіткових колосках формуються плоди (зернівки) еліптичної форми з поздовжньою неглибокою борозенкою по центру, щільно вкриті квітковими міцно зрощеними плівками. Зернівка загострена з обох боків, у неї ребриста та складчаста поверхня. У ячмінному зерні міститься 65% вуглеводів, 13% води, 12% білка, 5,5% клітковини, 2% жиру та 3% зольних елементів.

До складу насіння ячменю входять водорозчинні харчові волокна, що знижують рівень цукру та «поганого» холестерину, вітаміни А, Е, D та групи B, унікальний набір мікроелементів та мінеральних речовин. Вживання продуктів з ячмінною складовою сприяє підвищенню витривалості, зміцненню фізичної сили та розвитку розумових здібностей.

Галузеве застосування зернової культури

В компанії Biligrain можна купити насіння ячменю, яке буде добре адаптоване до кліматичних умов різних регіонів України та даватиме добрі сходи на ґрунті будь-якого типу. Висока врожайність зернової культури визначає широку сферу її застосування в українському промисловому секторі:

 • продовольчі підприємства — з ячмінних зерен роблять муку, перлову та ячну крупу, різноманітні домішки та напої;
 • виробництво комбікормів — лущений ячмінь є цінною складовою корму на птахо- та тваринницьких фермах;
 • виготовлення солоду — інгредієнт, що використовують на спиртових і хлібопекарських підприємствах та кондитерських фабриках;
 • пивоваріння — галузь, де ячмінне зерно є однією з головних складових продукту.

Витяжки з ячменевого насіння також знайшли застосування у фармацевтичній і косметичній сфері та текстильному виробництві.

Ячмінь

Розвиток рослини на різних стадіях вегетації

Високу врожайність ячменю забезпечують якість посівного матеріалу та дотримання аграріями принципу точного землеробства. Велике значення має комплексне дослідження продуктивності ґрунту із застосуванням інноваційних комп’ютерних і супутникових технологій, спостереження, вимірювання й реагування на стан ячмінного насіння на всіх етапах його розвитку:

 • посів генетично здорових зерен проводять згідно з встановленими спеціалістами нормами;
 • активне проростання насіння протягом 2–5 днів після посадки потребує помірного зволоження ґрунту;
 • після появи перших сходів необхідно контролювати насичення киснем верхнього шару ґрунту;
 • кущіння (поява третього листка) — є ознакою того, що молода рослина швидко набирає силу;
 • фаза «виходу у трубку» сповіщає про правильний розвиток культури та триває від 15 до 25 днів;
 • формування колосків, в залежності від сорту рослини, має два типи: дворядний (2 ряди зерен правильної форми) та багаторядний (праворуч і ліворуч наливаються по три зернівки);
 • для наступної стадії розвитку злаку характерні цвітіння та запилення;
 • на завершальному етапі вегетативного процесу культура повністю дозріває.

Компанія Biligrain — виробник посівного ячменю ярих та озимих сортів. Його успішне вирощування гарантується адаптованістю насіння до певного клімату та стійкістю до захворювань і шкідників.

Озимі сорти

Озимий ячмінь здебільшого вирощують для фуражного застосування та виготовлення борошна або круп. Холодостійкі сорти висівають в кінці літа та на початку осені. До настання перших морозів насіння встигає прорости та добре зміцніти. Талий весняний сніг стимулює активне зростання молодих паростків. Після збору врожаю на ділянці встигають висадити інші сезонні культури.

Науково-виробничий відділ Biligrain займається селекцією озимого посівного ячменю, який до настання холодів швидко проростає у ґрунті та утворює міцний кущик, здатний добре пережити зимові місяці. Насіннєвому матеріалу, який можна придбати в компанії оптом, властиві висока врожайність та стійкість до звичних злаковим рослинам захворювань.

Ярі сорти

Сорти ярого ячменю вирізняють добра загартованість до весняних морозів та короткий вегетаційний період (75–80 днів). Тому особливе значення при його вирощуванні набувають суворе дотримання норм та термінів посівної кампанії та своєчасне застосування мінеральних добрив. Великою популярністю серед українських аграріїв користуються найбільш врожайні сорти ярого ячменю:

 • «Шарп» — дворядний пивоварний ячмінь середньораннього періоду визрівання, дозволяє збирати врожаї на 5–7 днів раніше терміну (незалежно від регіону вирощування);
 • «Богун» — дворядний кормовий сорт, що демонструє високу стійкість пагонів до стресових факторів і хвороб.

Найкращими попередниками для вирощування ярого ячменю вважаються бобові рослини та цукровий буряк. Втрати при зборі буряку (близько 25%) визначають значну насиченість ґрунту поживними речовинами.

Ячмінь посівний

Пивоварний посівний матеріал

Ячмінне зерно — незамінна сировина для виробництва пива. Попри нижчі показники врожайності посівного матеріалу пивоварних сортів, його ціна перевищує вартість звичайного насіння. Насичення пінного напою характерним ароматом та смаком напряму залежить від якості зерна, яку оцінюють з урахуванням кількох показників:

 • хімічний склад: вологість, вміст білка, крохмалю та екстрактивних речовин;
 • зовнішні ознаки: колір, запах і форма зернівки та відсутність слідів її ураження шкідниками;
 • фізичні властивості: пророщуваність, вага зерен, водочутливість, плівчастість;
 • технологічні параметри: поглинання рідини при замочуванні, інтенсивність росту корінців під час солодження.

Інноваційне автоматизоване обладнання, яким оснащений власний насіннєвий завод компанії Biligrain, доопрацьовує насіння ячменю до стандартів ДСТУ (протруює, калібрує та доводить його чистоту до 99,98%). Фасувальне устаткування виробничої лінії надійно спаковує посівний матеріал для його безпечної доставки до великих агрохолдингів або родинних фермерських господарств по всій території України.