Зимоярка (пшениця дворучка)

Пшениця дворучка «Зимоярка» – середньостиглий, зимостійкий сорт, рекомендований для висівання у зоні лісостепу, також добре росте на поліссі та в степових регіонах України. Найкраще підходить для весняного або підзимнього посіву. Має специфічну вимогу – висів досить пізній, але в оптимальний для озимої пшениці термін. Краще не сіяти насіння зарано, інакше це призведе до переростання та подальшого вимерзання сходів.

Агротехнічні вимоги до «Зимоярки» приблизно такі ж, як і до озимих або ярих культур. Аби отримати гарний урожай зерна, варто проводити підживлення ранньою весною, доки земля мерзлотала. Щоб дворучка пшениця «Зимоярка» добре росла в бідному ґрунті, восени необхідне внесення добрива. Рослина потребує захисту від хвороб і шкідників, особливо після викидання колосу. Для цього потрібні фунгіциди – «Фолікур» або «Фалькон».

Особливості та переваги

Сорт було створено шляхом індивідуального підбору рослин, отриманих після дії низьких температур під час сівби під зиму насіння ярої німецької однорічної культури. Купити пшеницю дворучку «Зимоярка» прагнуть завдяки високим показникам урожайності. Основні переваги сорту:

  • стійкість до вилягання, осипання, борошнистої роси, іржі та інших хвороб – 8 балів;
  • високий потенціал урожаю навіть за стресових умов;
  • стійкість до посіву у «зимові вікна»;
  • велика сила борошна – 296–359 а. о., його якість лишається високою навіть в умовах підвищеної вологості;
  • стійкість до посухи.

Найкращі попередники для насіння пшениці «Зимоярки» – горох, однорічні рослини. Це високоврожайний сорт. Вміст білка – 13,8–14,6%, клейковини – 28,1–31,8%.

Ціна пшениці дворучки «Зимоярка» залежить від об’ємів замовлення. Компанія Biligrain продає насіння найвищої якості – вона підтверджена відповідними сертифікатами.